2019-11-15 Pozycjonowanie 18 Opinie
link building

Czy znasz już wszystkie metody pozyskiwania mocnych linków SEO?

Nie jest żadną tajemnicą, że pozyskiwanie linków przychodzących do strony jest nadal najważniejszą umiejętnością specjalisty SEO. W praktyce potrzebujesz wielu umiejętności począwszy od tworzenia treści, programowania, sprzedaży, psychologii po szeroko pojęty marketing, aby inni ludzie łączyli się z Twoją witryną. Dlaczego warto pozyskiwać linki ze stron zewnętrznych? Jeżeli potrzebujesz więcej ruchu organicznego z wyszukiwarki Google i poprawić pozycjonowanie strony, to budowanie linków staje się obowiązkowym działaniem! W internecie można znaleźć wiele teorii na temat metod pozyskiwania linków. Postanowiłem opracować materiały wideo, aby z teorii przejść do praktyki.

Skuteczne techniki na zdobycie linka pozycjonującego

W poradnikach zaprezentuję Ci kilka przydatnych metod prowadzących do pozyskania mocnego linka, który powinien wznieść widoczność Twojej strony w wyszukiwarkach na wyższy poziom. Każdy właściciel sklepu czy biznesu lokalnego marzy o tym, aby strona miała ruch, który skonwertuje rzesze klientów! W filmach pokażę Ci nie tylko techniki pozyskiwania linków, ale przede wszystkim metody zdobywania klientów.

Wymiana linków między stronami – link HTML za link JavaScript?

Pamiętaj, że ewentualna wymiana linków pomiędzy dwoma stronami powinna dotyczyć wymiany linka HTML za link HTML. W wolnej chwili administruję popularny serwis matematyczny mojego brata i chciałbym się podzielić historią z życia wziętą.

Portal edukacyjny wykorzystujący wymianę linków JavaScript za linki HTML zoptymalizował koszt pozyskania linka przynajmniej o 12 000 zł. Sam oceń czy metoda wymiany linków zaproponowana dla strony MatFiz24.pl jest uczciwa? W mojej opinii nie jest do końca uczciwa, ale skuteczna.

Zobacz wideo poradnik

Mocny link SEO za Twoją niewiedzę.

Wymiana linków – link HTML za link HTML

Wymiana linków pomiędzy tematycznymi stronami może być darmowym sposobem na pozyskanie mocnego linka. Dobrze, jeżeli strony wymieniające się linkami mają podobne parametry jakościowe (ruch, ilość i jakość domen linkujących).

Nie mam na myśli wymiany linków pomiędzy konkurencją, dlatego posłużę się przykładem.

Prowadząc agencję zajmującą się pozycjonowaniem stron możesz wymienić się linkami z blogami o copywritingu. Możesz także wymienić się linkami z blogami biznesowymi lub o tematyce zarabiania. Możesz także wejść we współpracę z właścicielem tej strony i zrobić wspólnie linkowanie stron, dzieląc się kosztami na pół.

Co mam na myśli?

Artykuł sponsorowany na stronie zewnętrznej kosztuje 1000 zł netto. W artykule zostaną zamieszczone 2 link (jeden link do Twojej strony, drugi link do strony z którą wymieniasz się linkami). Piszecie wspólny artykuł, zaś za publikację artykułu na stronie zewnętrznej płacicie po 500 zł netto, redukując koszty link-buildingu o 50%.

Nasza firma Projekt Marketing także z chęcią wymieni się linkami całkowicie za darmo. Z okazji 1000 subskrypcji naszego kanału Projekt Marketing dajemy 2 razy więcej mocnych linków SEO.

Koniecznie zobacz ten materiał i napisz do nas maila: biuro@projektmarketing.pl.

Zobacz wideo poradnik

Wymienimy się mocnymi linkami za darmo? Dam 2x więcej linków.

propozycja wymiany linków z projekt marketing

Usługa za mocny link SEO

Czy metodą płatności za wszystkie usługi muszą być pieniądze? Czasami wystarczy ruszyć głową i wykonać prostą usługę w zamian za linka zewnętrznego. Dla przykładu chciałbym Ci pokazać, jak to można zrealizować w praktyce. Nasza firma Projekt Marketing obok usług SEO zajmuje się także rozbudową wtyczki Fast Micro Pay do płatności WordPress.

Pewnego dnia otrzymaliśmy maila od jednego z właścicieli fundacji, który zawierał prośbę o wdrożenie funkcjonalności darowizn do wtyczki Fast Micro Pay. Postanowiliśmy wdrożyć wspomnianą funkcjonalność w zamian za umieszczenie dożywotniego linka na stronie fundacji. Tak też się stało!

Oprócz linka zyskaliśmy dodatkową funkcjonalność do wtyczki Fast Micro Pay, a żeby było ciekawiej… Funkcjonalność darowizn jaka została wdrożona za darmo – dzisiaj generuje największe zyski. Dobro powraca!

Zobacz wideo poradnik

Wykonywanie usługi w zamian za linka pozycjonującego.

Linki z domen producentów i dystrybutorów

Każdemu producentowi zależy na dużej sprzedaży i jak największych zyskach ze sprzedaży produktów. Zastanów się co można zrobić dla producenta, aby zdobyć linka.

Możesz nagrać wideo poradnik prezentujący praktyczne zastosowanie produktu. Stwórz artykuł na ten temat i prześlij do producenta. Jeżeli nie zdobędziesz linka ze strony internetowej producenta, to istnieje duża szansa, że producent udostępni film w social media. Chyba nie muszę Ci pisać, że wygenerujesz w ten sposób darmowe zasięgi, a nowi klienci będą tylko kwestią czasu!

Skoro już pisałem o wtyczce Fast Micro Pay, to chciałbym Ci pokazać materiał, w jaki sposób pozyskaliśmy mocnego linka SEO z Dotpay – jednego z największych operatorów płatności w Polsce. Jeżeli technika okazała się skuteczna na popularnego operatora płatności, to na pewno będzie pomocna w innych branżach.

Linki z artykułów gościnnych

W internecie znajdziesz wiele stron internetowych oferujących publikację artykułu gościnnego. A co najlepsze… artykuł z linkiem nofollow bądź dofollow możesz opublikować na zewnętrznej stronie całkowicie bezpłatnie. Przy okazji będziesz mógł dać się poznać czytelnikom zewnętrznej strony internetowej o pokrewnej tematyce. Dlaczego więc nie skorzystać z darmowej promocji?

Zachęcam Cię, abyś tworzył tego rodzaju wpisy gościnne – https://dailyweb.pl/google-search-console-prosta-video-instrukcja-dla-webmasterow/

Zobacz wideo poradnik

Jak zdobyć naturalne odnośniki z artykułu gościnnego?

Linki z artykułów sponsorowanych

Artykuł sponsorowany to treść content marketingowa z wplecionym linkiem pozycjonującym. Linki z artykułów sponsorowanych mają dużą moc. Korzystaj z tej metody pełnymi garściami, dopóki takie działania mają efektywny wpływ na pozycjonowanie stron.

Co prawda koszt publikacji artykułu sponsorowanego na mocnej domenie wynosi około 200 zł+ za artykuł z linkiem, ale warto stosować takie praktyki.

Idealną platformą content marketingową pośredniczącą w publikacji artykułów sponsorowanych jest WhitePress.

Zobacz wideo poradnik

Jak zdobywać linki z artykułów sponsorowanych i jaką domenę wybrać do publikacji artykułu?

Linki pochodzące z promocji świątecznych

Boże Narodzenie, Wielkanoc, Walentynki, Dzień Dziecka to idealny moment na zorganizowanie akcji promocyjnych i popularnych szeptanek. W trakcie gorączki przedświątecznej na branżowych forach internetowych powstaje wiele tematów, gdzie można zareklamować swoje produkty w obniżonej cenie, np z okazji Black Friday. Co ważne? Ryzyko zbanowania postów z linkiem nie powinno zostać potraktowane przez moderatorów for internetowych jako spam.

W poniższym materiale wideo pokazuje, że czasami wystarczy jeden post na forum internetowym, aby wygenerować przychód 127 zł. Oprócz pieniędzy możesz zyskać ruch z witryn odsyłających, wzmocnić rozpoznawalność marki i poprawić widoczność swojej strony.

Zobacz wideo poradnik

Jak zdobywać linki z Black Friday?

Linki wypływające ze skutecznej techniki fali

Technika w wielkim skrócie polega na przygotowaniu wartościowego artykułu eksperckiego wyczerpującego w 100% dany temat. Musisz przygotować taki artykuł, dzięki któremu zdobędziesz uznanie w swojej branży. W tym celu oprócz wartościowego artykułu należy zaangażować ekspertów z Twojej branży, którzy udzielą odpowiedzi na 1 lub 2 proste pytania w zamian za podlinkowanie strony eksperta.

Najlepsze jest to, że nie musisz być znaną osobą w swojej branży – znaczna część ekspertów udzieli odpowiedzi na nadesłane pytania. Później pozostaje już tylko obserwować słupki wzrostów ruchu, wypełnionych formularzy, zapisów na newsletter.

Początkowo sceptycznie podchodziłem do tego tematu, jednak podjąłem się tego zadania i zyskałem coś więcej niż same linki pozycjonujące. Technika fali oprócz samych linków ma znacznie szerszy wymiar marketingowy, dlatego poniżej przygotowałem ten materiał.

Zobacz wideo poradnik

Skuteczna technika fali – mocne linki SEO „przyłowem”.

Oto wpis, którzy przygotowałem pod technikę fali: https://projektmarketing.pl/duplicate-content-powielanie-tresci/

Katalogowanie stron internetowych

Dawne pozycjonowanie stron głównie opierało się na katalogowaniu stron. W dzisiejszych czasach pozyskuj linki głównie z katalogów stron branżowych. Ewentualnie z katalogu Wirtualna Polska czy katalogu Interia. Dodawanie strony do darmowego katalogu strony jest obarczone dużym ryzykiem, że Twoja strona znajdzie się w obecności spamu, stron porno czy hazardu. Szkoda Twojego czasu na takie miejscówki, a co więcej… Z dużą dozą prawdopodobieństwa zaszkodzą domenie pozycjonowanej.

Zobacz wideo poradnik

Jak zdobyć linka z katalogu Wirtualna Polska?

Linki z domen GOV.PL

Linki z domen rządowych mają pozytywne oddziaływanie na domenę pozycjonowaną. Dzięki nim można zwiększyć autorytet domeny oraz inne parametry SEO. Co najważniejsze… Linki z domen rządowych czy edukacyjnych różnicują profil linków przychodzących do strony. Zdobycie linka z domeny rządowej jest niezwykle trudne, dlatego tym bardziej link z tego typu domeny jest niezwykle wartościowy i cenny.

Zobacz wideo poradnik

Jak pozyskać linki z domen rządowych?

Więcej o linkach rządowych: https://projektmarketing.pl/jak-zdobyc-3-mocne-linki-domen-rzadowych-gov-pl/

Linki z wywiadów on-line

Linki z wywiadów są oryginalną formą linkowania strony internetowej. Na blogu PracaBezSzefa.pl możesz odpłatnie udzielić pytań do wywiadu biznesowego i pozyskać mocnego linka SEO.

Domena PracaBezSzefa.pl posiada ponad 900 fraz kluczowych TOP10 o tematyce biznesowej i jest dobrze podlinkowana.

widoczność top10 pracabezszefa

Przykładowe wywiady biznesowe:

Aby uzyskać dożywotniego linka pozycjonującego z bloga PracaBezSzefa.pl napisz do mnie wiadomość na mail: pawel.duda@projektmarketing.pl z informacją, że chciałbyś udzielić odpowiedzi do wywiadu biznesowego.

Szybko otrzymasz pytania do wywiadu na które udzielisz odpowiedzi. W stopce wywiadu znajdzie się link pozycjonujący dofollow przychodzący do Twojej strony www.

Koszt opublikowania wywiadu na blogu PracaBezSzefa.pl wynosi 100 zł brutto. W cenie wywiadu jest dożywotni link.

Zobacz wideo poradnik

Jak zdobyć dożywotni link SEO z wywiadu biznesowego na blogu PracaBezSzefa.pl?

Dlaczego warto opublikować wywiad online:

 • Budujesz rozpoznawalność swojej firmy w Internecie.
 • Pozyskujesz mocnego linka SEO z atrybutem dofollow, co umożliwia skuteczne pozycjonowanie stron.
 • Ludzie klikając w link przejdą na Twoją stronę internetową, dzięki czemu pozyskasz ruch na stronie i nowe interakcje użytkowników ze stroną.
 • Podstrona z opublikowanym wywiadem biznesowym pozycjonuje się w wyszukiwarce Google, generując coraz większy ruch i potencjalnych klientów.

Więcej: https://projektmarketing.pl/jak-pozyskiwac-mocne-linki-seo-z-wywiadow-online/

Linki z uczestnictwa w Programach Partnerskich

W SEO i pozycjonowaniu nie chodzi tylko o linki. Przede wszystkim ważne są sprzedane produkty w sklepie, które pomogą rozwijać Twój biznes. Czy słyszałeś już o programach partnerskich i linkach partnerskich.

Jak to działa?

Prowadzisz sklep z cytrusami, np: Cytrusy.com.pl.

Szukasz partnerów, którzy posiadają blogi o cytrusach, np: Cytrusy24.pl

Jak dotrzeć do partnerów?

Rejestrujesz swoje konto w programie WebePartners: https://projektmarketing.pl/webepartners

Następnie przechodzisz do modułu reklamodawcy: https://webepartners.pl/reklamodawca/ i tworzysz swój własny program partnerski, gdzie ustalasz prowizje dla partnerów za sprzedaż produktu w Twoim sklepie, np: 10% prowizji od sprzedanego produktu (sam ustalasz prowizję).

W ten sposób możesz reklamować swój sklep za darmo i płacić tylko za efekty od transakcji wygenerowanych przez partnerów. Partnerzy za pośrednictwem WebePartners odnajdą program partnerski, który chcą promować.

Co ważne – takie linki partnerskie także pozytywnie wpływają na budowanie marki, ponieważ wpisy partnerów oprócz linków budują zasięg i rozpoznawalność Twojej marki za darmo. Można więc powiedzieć, że takie linki także pozytywnie oddziałują na marketing Twojego biznesu w internecie.

Ty zarabiasz jako właściciel sklepu, sprzedając więcej towaru w sklepie, natomiast partner zarabia prowizję od sprzedanego towaru.

Cały proces dzieje się w sposób całkowicie zautomatyzowany.

Przedstawiony przykład dotyczy mojej strony zapleczowej cytrusy24.pl, gdzie polecam za pośrednictwem WebePartners sklep cystrusy.com.pl.

Poniżej fragment moich zarobków z tegoż programu.

zarobki z webepartners

Screen pochodzi z bloga PracaBezSzefa.pl

Ważna informacja:

Co prawda linki partnerskie zazwyczaj ustawiane są przez wydawców jako rel=”nofollow”, ale takich linków także potrzebujesz w swoim sklepie. Oficjalne testy potwierdziły już wielokrotnie, że strona z linkami nofollow i dofollow lepiej się pozycjonuje, niż strona z wyłącznie linkami pozycjonującymi dofollow.

Zapraszam do lektury: czy linki partnerskie szkodzą stronie pozycjonowanej?

Poniższy wideo poradnik okaże się bardzo cenny dla właścicieli agencji tworzących sklepy internetowe.

Zobacz wideo poradnik

Jak upiekłem dwie pieczenie na jednym ogniu: zdobyłem mocnego linka z TPay i zostałem certyfikowanym partnerem, gdzie zarabiam w programie afiliacyjnym.

Mam też do Ciebie malutką prośbę. Jeżeli uznasz, że poradnik o metodach pozyskiwania linków okazał się wartościowy i pomocny, to udostępnij go swoim znajomym lub podlinkuj. Gdziekolwiek… Niech inni ludzie też na tym skorzystają.

duplikacja treści

Unikalne artykuły o MARKETINGU I SEO Prosto na Twój najlepszy adres e-mail.

Projekt Marketing potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dodania Cię do listy mailingowej.

18 komentarze - Czy znasz już wszystkie metody pozyskiwania mocnych linków SEO?

 1. Kinga pisze:

  Dobry i przydatny post! Fajnie, że zebraliście wszystkie te sposoby i miejscówki w jednym miejscu 🙂

 2. Mateusz Dudek pisze:

  Kolejny artykuł, który czytam na tym blogu i znajduję przydatne, konkretne informacje. Tak trzymać 🙂

 3. hrU pisze:

  Ale materiału. Wraz z filmami ponad 2 godziny dobrej zabawy. Szef chciał mi głowę urwać.
  Dziękuje bardzo.

 4. Magda pisze:

  Na razie to najbardziej konkretny i merytoryczny tekst o linkowaniu jaki znalazłam w sieci. Serio 🙂

 5. sigma pisze:

  Dlaczego tak późno odkryłam tego bloga? Super tekst, przyjemnie się czyta, do tego filmiki, które urozmaicają cały tekst. Oby tak dalej, zapisuje w ulubionych.

 6. Emilia pisze:

  Właśnie szukam rozwiązań na pozyskiwanie linków. Ciesze się, że trafiłam na tą stronę. Bardzo profesjonalnie opisane z przykładami. Bardzo dziękuję.

 7. Dzięki. Niektóre sposoby są diablo-kreatywne. Zobacz również mój wpis o link buildingu. Nieco z innej strony podszedłem do tematu.

 8. Aleksander pisze:

  Cześć Paweł! 🙂

  Super sprawa z tymi vlogami na YouTube.
  Mam do Ciebie pytanie. Jak wpływają na pozycjonowanie linki z banerów, gdzie w lewym dolnym rogu ekranu jest adres domeny (domenaabc .pl), na której znajduje się baner np. https:// domenaabc. pl/Handlers/BannerHandler.ashx?bannerId=712, który po kliknięciu w baner przekierowuje do serwisu docelowego np. https:// domenawww .pl/oferta/. Czy taki link przekazuje moc pozycjonującą?

  1. Paweł Duda pisze:

   Musiałbym zobaczyć ten baner na żywo w kodzie, aby ocenić. Ashx to niestandardowe rozszerzenie obrazu – https://webmasters.stackexchange.com/questions/48851/are-images-with-non-standard-extensions-such-as-ashx-instead-of-png-or

   To zależy jaki jest link, HTML czy Javascript? Jak HTML – to nofollow czy dofollow? Jak dofollow to przekaże moc, nofollow nie – ale będzie budował profil linkowy, co jest potrzebne w pozycjonowaniu.

   Jeśli kupujemy miejsca na banery, to Google rekomenduje dawać nofollow (mam na myśli np. sidebary), ale wiadomo niektórzy naciągają to na dofollow z dobrymi skutkami.

   Niektórzy z kolei robią artykuły sponsorowane tylko z jednym linkiem obrazkowym na banerze – i jest to dobra praktyka pozwalająca naturalizować profil linków.

   Jak już chcemy iść w tym kierunku to dobrze na banerze w znaczniku obrazka IMG dodać ALT ze słowem kluczowym na który chcemy się pozycjonować.

 9. Szymon pisze:

  Dobry artykuł, dzięki, z tym ze ta druga strona rządowa o której mówisz chyba już nie działa, przenosi na parp.

 10. Thomas pisze:

  Z pewnością nie znałem wszystkich metod pozyskiwania linków. Bardzo interesujący artykuł. Z chęcią przyjrzę się lepiej także innym artykułom. Pozdrawiam. 🙂

 11. Stanisław pisze:

  Wow, szukałem takiego artykułu. Jasno i bez ściemy.

 12. basia213 pisze:

  Profesjonalny artykuł. Przydadzą mi się tu zawarte informacje, ponieważ właśnie zaczęłam przygodę z linkowaniem.

 13. gtapanel pisze:

  Dobry artykuł. Cały czas szukam sposobów na dobre zdobywanie linków. Zacząłem śledzić również twój kanał na Youtube.

 14. Bernard pisze:

  Dzięki za bardzo dobry artykuł. Z pewnością pomoże mi na początkowej drodze 😉

 15. alko pisze:

  Extra artykuł, szkoda że wcześniej o tym nie wiedziałem, zaraz zaczynam wdrażać opisane techniki ! dzięki !

 16. Łukasz pisze:

  Kilka patentów muszę w końcu wdrożyć, zwłaszcza wywiad biznesowy brzmi dobrze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *