Pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron www krok po kroku. Zobacz poradniki wideo, jak zrobić dobrą optymalizację strony i sklepu internetowego. Odkryj proste techniki SEO, które skutecznie zwiększą widoczność serwisu w wyszukiwarce Google.

shoper - recenzja platformy sklepowej

Platforma Shoper pod kątem pozycjonowania sklepów internetowych – Recenzja

W nadchodzących dniach założę własny sklep internetowy, gdzie pokażę Ci jak skutecznie pozycjonować e-commerce, a przy okazji nagram kompletny kurs wideo. Efektywne pozycjonowanie firmowych stron i sklepów w organicznych wynikach wyszukiwania Google wymaga odpowiedniej platformy sklepowej, która będzie przyjazna SEO. Na rynku można znaleźć wiele darmowych i płatnych technologii sklepowych, dlatego zrobiłem rekonesans w Internecie. Jeżeli planujesz założyć swój własny sklep internetowy pod pozycjonowanie, to zapraszam do lektury.

czytaj dalej

seo a pozycjonowanie stron

Pozycjonowanie i SEO – w czym jest różnica pojęć?

W branży utarło się, że agencja SEO to inaczej firma pozycjonerska. Utarło się także stwierdzenie, że SEO w praktyce znaczy dokładnie tyle, co pozycjonowanie. Na forach dyskusyjnych, portalach i blogach pojęcia są zamiennie cytowane. Czy SEO=Pozycjonowanie? Co oznacza SEO i na czym polega pozycjonowanie stron? Jaki jest cel i zakres prac wchodzących w skład wyżej wymieniowych pojęć? Zrozumienie tych zagadnień można prosto wytłumaczyć na przykładzie z życia wziętym. Czy ziarnko, jest jabłkiem? Nie, ziarnko jest częścią jabłka – podobnie SEO jest częścią pozycjonowania. Na podstawie symbolicznego przykładu powinieneś wiedzieć, że SEO istotnym elementem skutecznego pozycjonowania stron, który przynosi owoce w postaci klientów z wyszukiwarki Google.

czytaj dalej

content marketing w pozycjonowaniu

Content marketing w pozycjonowaniu stron – jak zdobyłem 1 klienta do pozycjonowania ze strony Projekt Marketing?

Sukcesy i porażki w biznesie są nośnikiem ogromnej porcji wiedzy z której warto korzystać pełnymi garściami. W dzisiejszym artykule chciałbym zaprezentować potęgę content marketingu w branży pozycjonowania stron. Pokażę Ci, jak szybko i praktycznie za darmo pozyskałem pierwszego klienta do pozycjonowania firmowej strony lokalnej za pośrednictwem strony Projekt Marketing, a dokładnie wpisu na blogu. Warto pamiętać, że branża pozycjonowania stron jest konkurencyjna, a klienci nieufni z powodu dużej ilości nieuczciwych agencji SEO. Sukces naszej firmy jest tym większy, że test pozyskania klienta okazał się w 100% skuteczny i efektywny.

czytaj dalej

pozycjonowanie czy google adwords

Co jest lepsze – pozycjonowanie, czy płatne reklamy Google AdWords?

W jakie źródła ruchu warto inwestować pieniądze po założeniu nowej strony internetowej? Które kanały dotarcia do klientów są najlepsze dla prężnie funkcjonującego przedsiębiorstwa? Wskazanie jednoznacznej odpowiedzi jest niemożliwe, ponieważ to zależy od rodzaju prowadzonego biznesu, sezonowości, czy grupy docelowej. Co lepiej wybrać – pozycjonowanie stron internetowych potocznie nazywane jako SEO, czy może lepszym rozwiązaniem okażą się linki sponsorowane w Google AdWords? Przygotowałem charakterystykę porównawczą, która może się okazać skuteczną receptą przy wyborze kanału dotarcia do potencjalnych klientów. Bitwę na argumenty czas zacząć.

czytaj dalej

przekierowanie 301

Przekierowanie 301 – jak zachować moc SEO i skuteczniej pozycjonować stronę?

Dobra optymalizacja strony wspomaga pozycjonowanie stron, które może być skuteczne i efektywne. Jednym z elementów checklisty optymalizacyjnej jest sprawdzenie, pod jakimi adresami dostępna jest strona główna – http://, http://www, https://, https://www. Strona zindeksowana w Google pod różnymi adresami wywołuje negatywne zjawisko duplikacji treści, efektem czego jest utrata mocy SEO i obniżenie widoczności strony w wyszukiwarce. Rozwiązaniem problemu jest przekierowanie 301 (Redirect 301), które pozwala trwale przenieść moc ratingową z jednego adresu na drugi adres. To zaledwie jeden z wielu przypadków, gdzie można wykorzystać potencjał przekierowania z kodem 301. Osoby początkujące, które rozpoczynają przygodę z pozycjonowaniem muszą zrozumieć, na czym polegają przekierowania i co to jest 301. W jakich sytuacjach należy obowiązkowo wykonać 301 i dlaczego? Zapraszam do obejrzenia wideo poradników.

czytaj dalej

Close