2021-12-06 Pozycjonowanie 0 Opinie
jak założyć bloga wordpress na kru

Jak założyć bloga WordPress na KRU?

Technologia WordPress z każdy rokiem rośnie na popularności, ma już blisko 40% udziału w całym rynku www. Nie tylko firmy pozycjonerskie wykorzystują WordPressa pod zaplecza SEO. W tej technologii powstaje wiele stron firmowych, prostych wizytówek czy blogów lifestylowych. Co więcej, wykorzystując wtyczki WordPress możemy szybko założyć prosty sklep internetowy za pomocą choćby pluginu Woocommerce czy Fast Micro Pay do płatności WordPress. W dzisiejszym wpisie natomiast pokażę jak założyć bloga WordPress na KRU.pl.

Zobacz wideo poradnik

Jak założyć bloga WordPress na OVH (domena) i KRU (serwer)?

KRU – co to jest?

KRU to polska firma, gdzie można zarejestrować i przedłużyć domenę internetową oraz zakupić w miarę tani hosting z przyzwoitymi parametrami. Oferta jest skierowana przede wszystkim do mniejszych i średnich przedsiębiorstw. KRU ma przejrzystą ofertę usług do których zajrzymy w dalszej części tego poradnika oraz bardzo profesjonalny support. To właśnie dla tych mniejszych firm szczególnie przydatna okaże się sprawna pomoc techniczna.

Bardzo podoba mi się, że płatności za usługę można wykonać szybko poprzez: PayU, Paypal czy Bitcoina. Kto zainteresował się Bitcoinem choćby w roku 2020 i zainwestował choć trochę pieniędzy w kryptowaluty powinien być dzisiaj usatysfakcjonowany, nawet pomimo dużej zmienności kursów crypto.

Żadna inwestycja nie dała tak szybkiego pomnożenia kapitału jak Bitcoin, Ethereum czy inne popularne altcoiny z warstwy 1 jak Polkadot, LUNA czy ATOM.

Zakup domeny i serwera za kryptowaluty może okazać się fajną zajawką, aby poznać bliżej bitcoina (BTC) i technologię blokchain, która już przez wielu została okrzyknięta złotem XXI wieku.

Wróćmy jednak do KRU i zakładania bloga WP. Team liczy 10 osób, ponad 10 tys klientów, więcej niż 20 tys zarejestrowanych domen. Firma stale się rozwija. Osobiście staram się wspierać polskie firmy, w tym KRU.

kru

Więcej szczegółów na stronie internetowej KRU.pl

Cennik domen internetowych KRU

W poradniku zakupimy domenę z końcówką .PL, np czysciec24.pl.

przykład domeny i maila firmowego

W tym momencie chciałbym zaprezentować zaktualizowany cennik rejestracji domen u konkurencyjnych rejestratorów, gdzie można jeszcze w miarę tanio zarejestrować i przedłużyć domenę.

Ranking 5 najtańszych rejestratorów domen PL w 2017 roku

Rejestrator domeny PL Rejestracja domeny PL Odnowienie domeny PL
Gnum.pl 9.89 PLN 39.57 PLN
Microhost.pl 9.89 PLN 40.20 PLN
Seohost.pl 9.89 PLN 40.20 PLN
Ovh.pl 9.89 PLN 44.99 PLN
Kru.pl 10.00 PLN 70.00 PLN

W powyższej tabeli podałem ceny netto.

W przypadku domeny nie należy się skupiać na cenie rejestracji domeny, ponieważ jest to opłata jednorazowa. Warto skupiać się jednak na kolumnie w ceną odnowienia domeny .PL, ponieważ takie opłaty należy wykonywać co roku.

Najtańsze odnowienia ma Gnum, Microhost, Seohost i OVH. KRU ma już droższe odnowienie domeny, dlatego wybrałem OVH.

OVH – to firma, do której mam największe zaufanie, dlatego za odnowienie wolę dopłacić ok 5 zł rocznie więcej niż u najtańszej konkurencji oferującej rejestrację domen PL.

Hosting WordPrss KRU – domena .PL gratis

Co zauważyłem w ofercie KRU, to najtańszy pakiet hostingowy WordPress Start z domeną .PL gratis – opcja na pierwszy rok jest w miarę atrakcyjna, szczególnie dla początkujących. Kupując domenę i hosting WordPress KRU nie trzeba modyfikować DNS-ów, co dla początkujących może być nieco uciążliwe.

hosting wordpress kru

Pod zaplecze SEO czy prostą wizytową stronę firmową wystarczy najtańszy pakiet w cenie 149.00 netto PLN / rok.

Pakiet WordPress Start posiada wszystko, co konieczne pod stworzenie zaplecza. Jest certyfikat SSL (Let’s Encrypt), wersja PHP 7.4 (tutaj fajnie, jak by były także możliwości update na 8.0+), Backup do 14 dni wstecz.

Bardzo dobre jest to, że ilość baz danych jest dla każdego konta nieograniczona, ograniczona jest tylko wielkość konta hostingowego. To oznacza, że nawet na tak małym hostingu można utworzyć kilka stron internetowych.

W przypadku niektórych konkurencyjnych firm hostingowych, np eHost.pl na dany pakiet hostingowy jest przydzielona konkretna ilość baz danych MySQL (https://ehost.pl/porownanie.php), co ogranicza nam możliwość stworzenia kilku stron internetowych na danym pakiecie.

Przypomnę: 1 baza danych = 1 WordPress. 

Więc pod tym kątem cenowo znacznie lepiej od konkurencji wypada hosting WordPress KRU.

duplikacja treści

Unikalne artykuły o MARKETINGU I SEO Prosto na Twój najlepszy adres e-mail.

Projekt Marketing potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dodania Cię do listy mailingowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *