2017-07-25 Pozycjonowanie 2 Opinie
keywordtoll io

Keyword Tool – jak szybko zdobyć tysiące słów kluczowych z długiego ogona?

Poszukujesz słów kluczowych do pozycjonowania w Polsce lub międzynarodowego SEO? Wyszukiwanie najlepszych fraz to klucz otwierający bramy konwersji. W dzisiejszym artykule przedstawię przewodnik po narzędziu KeywordTool.io do wyszukiwania słów kluczowych. Zbuduj strategię pozycjonowania strony, która uwzględnia słowa kluczowe z długiego ogona (long tail). Wystarczy jedno kliknięcie myszy, aby całkowicie za darmo pobrać z narzędzia setki przydatnych zwrotów i tysiące wyrażeń do pozycjonowania szerokiego. Zobacz, jak zrobić błyskawiczny Keyword Research, który dostarczy wiele słów kluczowych do analizy SEO i pomysłów na optymalizację strony.

Definiując, czym jest KeywordTool.io?

KeywordTool.io – to proste narzędzie SEO do wyszukiwania słów kluczowych long tail dla różnych języków. Narzędzie bazuje na słowach kluczowych, które ludzie wpisują w pole wyszukiwarki Google, YouTube, czy Bing. Wpisując zapytanie do wyszukiwarki, Google generuje podpowiedzi podobnych, sugerowanych słów kluczowych. KeywordTool.io pobiera sugestie fraz z wyszukiwarki i prezentuje we własnym interfejsie. Użytkowanie narzędzia jest dostępne w wersji darmowej oraz płatnej.

Zobacz wideo poradnik

Przewodnik po narzędziu KeywordTool.io do wyszukiwania słów kluczowych z długiego ogona.

Ręczne wyszukiwanie fraz w wyszukiwarce Google

Słowa kluczowe long tail można poszukiwać bezpośrednio w autouzupełnianiu wyszukiwarki Google, która prezentuje ciekawe i przydatne frazy do wykorzystania w pozycjonowaniu szerokim.

podpowiedzi google

Wyszukiwania podobne do wyszukiwanej frazy w Google

Na samym dole wyników wyszukiwania, Google prezentuje w kolumnach podobne słowa kluczowe do wyszukiwanej frazy.

Wyszukiwanie fraz kluczowych do pozycjonowania strony na podstawie zapytań wpisywanych do wyszukiwarki jest żmudnym, czasochłonnym zajęciem.

wyszukiwania podobne w wyszukiwarce google

Jak szybko pobrać long tail z KeywordTool.io?

Frazy kluczowe z długiego ogona można pobrać błyskawicznie. W tym celu należy odwiedzić stronę http://keywordtool.io.

Wystarczy wpisać jedno słowo kluczowe do narzędzia KeywordTool.io, ustawić wyszukiwarkę i wpisać język, aby jednym kliknięciem myszy pobrać setki sugerowanych fraz long tail.

sugerowane słowa kluczowe long tail

Keyword Suggestions i Questions

keyword suggestions questions

Narzędzie KeywordTool.io udostępnia dwie zakładki:

 • Keyword Suggestions – wszystkie propozycje słów kluczowych
 • Questions – słowa kluczowe współtworzące pytania

Mogłoby się wydawać, że funkcjonalność jest bezwartościowa. Z punktu widzenia SEO i pozycjonowania stron słowa kluczowe współtworzące pytania można wykorzystać do rozbudowy poradnika, bloga, czy podstron z usługami.

Prezentując rozwiązania problemów na swojej stronie możesz pozyskać wiernych fanów, zwiększyć widoczność strony w wyszukiwarce Google i zdobyć nowych klientów.

Wykluczanie zbędnych fraz kluczowych

Narzędzie KeywordTool.io umożliwia skopiowanie wszystkich znalezionych słów kluczowych do notatnika, a także eksport fraz do pliku CSV, czy Excela.

Prawdopodobnie okaże się, że istnieje wiele propozycji sugerowanych słów kluczowych, które pod kątem pozycjonowania strony okażą się bezwartościowe.

Dobrym rozwiązaniem jest usunięcie niepotrzebnych fraz i pozostawienie najlepszych słów kluczowych, które z dużym prawdopodobieństwem będą konwertować nowych klientów z wyszukiwarki Google.

Wykluczanie fraz można zrobić bezpośrednio z poziomu narzędzia KeywordTool.io. Alternatywnym rozwiązaniem jest ręcznie usuwanie zbędnych fraz z poziomu notatnika, Excela.

Pozyskane słowa kluczowe z długiego ogona warto wkleić do narzędzia Google Keyword Planner.

Zobacz wideo poradnik.

Przewodnik po Google Keyword Planner.

Dlaczego warto skorzystać z Planera Słów Kluczowych?

 • Sprawdzenie średniej miesięcznej liczby wyszukiwań dla każdej frazy z osobna.
 • Sprawdzenie konkurencji na daną frazę.
 • Sprawdzenie szacunkowej stawki za kliknięcie w reklamę AdWords.
 • Pozyskanie nowych, sugerowanych słów kluczowych.
 • Pozyskanie nowych propozycji grup reklam.

Co zrobić z wszystkimi frazami long tail?

Wykaz wszystkich znalezionych słów kluczowych warto zapisać do Excela wraz ze średnią miesięczną liczbą wyszukiwań danej frazy. W ten sposób pozyskaliśmy nowe słowa kluczowe do optymalizacji bądź rozbudowy strony. Poprawne nasycenie strony frazami kluczowymi pozwoli pozyskać ruch, który konwertuje nowych klientów z wyszukiwarki Google.

Podsumowanie

Według mojej opinii narzędzie KeywordTool.io jest świetną alternatywną dla Google Keyword Planner oraz innych narzędzi do wyszukiwania słów kluczowych. Co więcej… Narzędzia mogą się dobrze uzupełniać, poszerzając długi ogon do pozycjonowania stron internetowych. Niektóre wysoko konkurencyjne nisze wymagają opracowania rozbudowanych podstron, które optymalizuje się pod kilkaset różnych słów kluczowych. Wyczerpując merytorycznie dany temat w artykule istnieje duże prawdopodobieństwo zwiększenia widoczności strony w wynikach organicznych całkowicie za darmo. Pozycjonowanie stron internetowych z wykorzystaniem KeywordTool.io może być skuteczne i efektywne.

Mam też do Ciebie ogromną prośbę. Jeżeli uznasz, że przewodnik z poradami po narzędziu KeywordTool.io okazał się wartościowy i pomocny, to udostępnij go swoim znajomym lub podlinkuj. Gdziekolwiek… Niech inni ludzie też na tym skorzystają.

duplikacja treści

Unikalne artykuły o MARKETINGU I SEO Prosto na Twój najlepszy adres e-mail.

Projekt Marketing potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dodania Cię do listy mailingowej.

2 komentarze - Keyword Tool – jak szybko zdobyć tysiące słów kluczowych z długiego ogona?

 1. Joanna pisze:

  Dzięki za pomocny artykuł i wideo poradniki 🙂 wszystko jasno wyjaśnione i omówione!

  1. Paweł Duda pisze:

   To ja dziękuję i mam nadzieję, że skorzystasz na tym 🙂 Zapraszam do obejrzenia pozostałych przewodników po narzędziach do wyszukiwania słów kluczowych, bo od nich rozpoczyna się strategia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *