2017-04-25 Pozycjonowanie 0 Opinie
long tail

Long tail – skuteczne pozycjonowanie strony przez długi ogon

W czasach wzrastającej konkurencji i dynamicznych zmian w algorytmie wyszukiwarki Google rosną koszty pozycjonowania stron www. Skuteczne pozycjonowanie słów kluczowych, szczególnie tych ogólnych, jednowyrazowych wymaga dużych środków finansowych i długiego oczekiwania na efekty w postaci ruchu z wyników organicznych. Istnieje skuteczna technika SEO, gdzie strategię pozycjonowania wyznaczają frazy long tail, czyli słowa pochodzące z długiego ogona. Jeżeli posiadasz własną stronę firmową lub prowadzisz sklep internetowy, to zapraszam do lektury. Nagrałem wideo poradniki, dzięki którym nauczysz się tworzyć długie ogony w treści artykułów i pozyskiwać dosyć szybko konwertujący ruch na stronie.

Co to jest long tail?

Long tail to właśnie długi ogon, który umożliwia pozycjonowanie fraz kluczowych złożonych z wielu wyrazów. W długim ogonie zawarta jest główna, najtrudniejsza fraza kluczowa oraz dodatkowe wyrazy definiujące precyzyjniej intencje użytkownika.

Fraza ogólna:

  • buty damskie

Przykładowe frazy long tail:

  • buty damskie nike
  • opinie buty damskie nike
  • czerwone buty damskie adidas
  • nowoczesne buty damskie sportowe
  • markowe buty nike damskie rozmiar 38
  • gdzie można kupić tanie buty damskie przez internet
  • tysiące innych wyrazów, które rozwijają frazę buty damskie

przykład długiego ogona w wyszukiwarce google

Technika SEO wykorzystująca long tail nazywana jest pozycjonowaniem szerokim.

Zastanów się, który rodzaj fraz lepiej i szybciej konwertuje ruch oraz zwiększa prawdopodobieństwo pozyskania nowych Klientów?

Fraza ogólna, czy fraza long tail?

Wydawać by się mogło, że frazy ogólne, jedno lub dwuwyrazowe są najlepszą gwarancją konwersji. Badania w świecie SEO pokazują, że takie podejście traci na wartości na korzyść long tail.

Internauci wpisując rozbudowane hasła do wyszukiwarki oczekują błyskawicznej odpowiedzi w postaci wyników wysokiej jakości. Wyszukiwarka Google próbuje podążać z duchem czasu, udostępniając wyszukiwarkę głosową. Inżynierowie Google na podstawie miliardów zapytań, szczególnie long tail dopracowują algorytm, który coraz lepiej interpretuje synonimy i konteksty wyrażeń z długiego ogona.

Dłuższe wyrażenia zawierające nurtujące pytania, czy konkretne nazwy produktów oznaczają, że ludzie poszukują rozwiązania problemów, zanim dokonają jakiejkolwiek konwersji.

Frazy z długiego ogona lepiej i szybciej konwertują ruch. Jedno zapytanie long tail jest nośnikiem niewielkiego potencjału ruchu, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo pozyskania konwersji i realizacji określonych celów biznesowych.

Im dłuższa fraza, tym long tail cechuje się mniejszą konkurencją. Zatem niewielkim kosztem możesz pozycjonować setki, a nawet tysiące słów kluczowych z długiego ogona.

Promocja słów z długiego ogona przez Direct Answer

Ludzie definiując złożone wyrażenia w wyszukiwarce oczekują szybkich odpowiedzi dobrze dopasowanych do swoich zapytań. Google wdrożył funkcjonalność Direct Answer, czyli funkcję udzielania błyskawicznych odpowiedzi na zapytania Internautów bezpośrednio w wynikach wyszukiwania.

Odpowiednia rozbudowa strony i właściwa konstrukcja artykułu pod słowa z długiego ogona pomoże skuteczniej promować Twój serwis w wyszukiwarce Google.

Przykład zapytania z długiego ogona z Direct Answer

mechanizm direct answer

Jak znaleźć frazy long tail w biznesie lokalnym?

Za chwilę dowiesz się, jak krok po kroku szukać słowa kluczowe począwszy do fraz ogólnych pod długi ogon.

Zobacz wideo poradnik.

W poradniku pokazujemy, jak krok po kroku znaleźć słowa z długim ogonem dla Klienta lokalnego, producenta mebli warsztatowych – http://raconstruction.pl

Zobacz wideo poradnik

Jak szukać długiego ogona do cenników usług?

Jak szukać długiego ogona z narzędziem KeywordTool.io?

Mam też do Ciebie ogromną prośbę. Jeżeli uznasz, że poradnik „Jak szukać fraz long tail” okazał się wartościowy i pomocny, to udostępnij go swoim znajomym lub podlinkuj. Gdziekolwiek… Niech inni ludzie też na tym skorzystają.

duplikacja treści

Unikalne artykuły o MARKETINGU I SEO Prosto na Twój najlepszy adres e-mail.

Projekt Marketing potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dodania Cię do listy mailingowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *