2018-01-16 Content Marketing 8 Opinie
textbookers - zamawianie tekstów seo

Zamów unikalne teksty SEO wysokiej jakości z TextBookers

Dobry content jest podstawą, aby skutecznie budować darmowy ruch z wyszukiwarki Google. W pierwszej kolejności wykonujemy optymalizację strony pod SEO, gdzie należy pamiętać o nasyceniu najważniejszych podstron wartościowymi tekstami pozycjonującymi. To długoterminowa inwestycja, której efekty widzisz zazwyczaj po kilku miesiącach, a nawet latach. Dobrym rozwiązaniem jest samodzielne tworzenie tekstów SEO zgodnie ze sztuką. Jednak nie każdy właściciel sklepu internetowego ma lekką rękę do szybkiego pisania treści, która zaciekawi odbiorców. Rzeczywistość weryfikuje, że właściciele stron internetowych nie mają czasu na tworzenie treści content marketingowych.

Musisz wiedzieć, że niektórzy przedsiębiorcy w Polsce samodzielnie prowadzą sklep stacjonarny i sklep internetowy, gdzie muszą obsługiwać zamówienia, reklamacje, wystawianie faktur i wiele prac o których przeciętny Kowalski nawet nie zdaje sobie sprawy. Zatem, gdzie jest czas na pisanie specjalistycznych tekstów SEO? Rozwiązaniem jest platforma TextBookers.com i outsourcing, czyli wydelegowanie dla firmy zewnętrznej zadań związanych z produkcją treści.

Zobacz wideo poradnik

Przewodnik po TextBookers – opinia o platformie.

Textbookers baner

Czym jest TextBookers.com?

TextBookers – platforma internetowa, gdzie można zamówić różnego rodzaju teksty SEO, artykuły napisane przez copywritera w języku polskim, angielskim oraz niemieckim. Platforma zrzesza copywriterów, którzy za pomocą portalu TextBookers obsługują zamówienia zleceniodawców. Proste, intuicyjne nawigowanie po dostępnych funkcjach serwisu jest wartością dodaną portalu.

Portal zbudowany z 2 stref:

 • Strefa copywritera – dla pasjonatów pisania tekstów, gdzie można rozpocząć pracę jako copywriter i zarabiać w domu przez internet na tworzeniu treści.
 • Strefa klienta – dla osób potrzebujących treści na swoją stronę, gdzie można zamówić unikalny tekst SEO wysokiej jakości z realizacją zamówienia nawet w 48 godzin.

Rejestracja konta w TextBookers

Do zamawiania tekstów SEO wymagane jest założenie konta.

W pierwszej kolejności wejdź na stronę internetową: https://www.textbookers.com/

Zobacz wideo poradnik

Jak krok po kroku zarejestrować swoje konto w TextBookers?

Kliknij tutaj, aby założyć konto w TextBookers: https://www.textbookers.com

Ważna informacja: Kliknięcie w link nic Ciebie nie kosztuje, ale mi może pomoc rozwijać firmę Projekt Marketing. Jeżeli zdecydujesz się założyć konto w TextBookers z powyższego linku, to zarobię na tym niewielką prowizję partnerską. Promuję narzędzia SEO, które okazały się dla mnie pomocne. Uważam, że platforma TextBookers może się też przydać Tobie. Podejmij racjonalną decyzję. Prosiłbym, abyś nie wybierał narzędzia, co do którego nie jesteś przekonany w 100%.

Jak zamówić tekst SEO w TextBookers?

Teksty specjalistyczne są kluczem, aby pozycjonowanie strony mogło przynosić efekty w postaci klientów z wyszukiwarki Google. Proces zamawiania treści SEO zostanie omówiony w kilku krokach.

Zobacz wideo poradnik

Jak zamówić tekst specjalistyczny w TextBookers?

Krok 1 – Doładowanie konta

W pierwszej kolejności należy skorzystać z płatności internetowych i przelać pieniądze na konto TextBookers. Pieniądze zostaną przewalutowane na punkty, które służą do zlecania tekstów.

doładowanie konta w textbookers

Należy zaznaczyć już teraz, że zamówienie tekstu SEO za pośrednictwem platformy jest dosyć tanie, a jakość tekstu zazwyczaj wysoka. Im więcej pieniędzy wpłacisz na konto w TextBookers, tym więcej punktów bonusowych otrzymasz.

Po wpłacie pieniędzy na platformę możesz pobrać fakturę VAT, więc można wrzucić w koszty.

Zlecenie tekstu SEO może być bardzo tanie, jeżeli wpłacisz dużą ilość pieniędzy na konto TextBookers i posiadasz własną firmę. Na początku wpłać mniejszą kwotę pieniężną, przetestuj platformę samodzielnie i zdecyduj czy jakość tekstu spełnia Twoje oczekiwania.

Krok 2 – Dodawanie zlecenia tekstu

Istnieje możliwość zamówienia 6 rodzajów treści:

 • Tekst preclowy (tekst niskiej jakości do katalogów preclowych)
  – cena za 1000 znaków to 1,70 pkt (2,09 PLN brutto) – czas realizacji 96 h.
 • Opis do katalogów (tekst do katalogowania strony www)
  – cena za 1000 znaków to 2,10 pkt (2,58 PLN brutto) – czas realizacji 48 h.
 • Tekst zapleczowy (tekst niskiej jakości do zaplecza SEO)
  – cena za 1000 znaków to 2,80 pkt (3,44 PLN brutto) – czas realizacji 96 h.
 • Opis produktu (tekst opisu produktu w e-sklepie)
  – cena za 1000 znaków to 3,20 pkt (3,94 PLN brutto) – czas realizacji 96 h.
 • Tekst tematyczny (tekst wysokiej jakości na zadany temat)
  – cena za 1000 znaków to 5,50 pkt (6,76 PLN brutto) – czas realizacji 96 h.
 • Tekst specjalistyczny (tekst najwyższej jakości)
  – cena za 1000 znaków to 12 pkt (14,76 PLN brutto) – czas realizacji 96 h.

Jeżeli jesteś właścicielem strony firmowej lub sklepu internetowego, to korzystaj wyłącznie z tekstów wysokiej jakości (opis produktu, tekst tematyczny, tekst specjalistyczny). Jakość tekstu musi iść w parze z ceną. Pamiętaj, że jest to inwestycja długoterminowa.

Jak wygląda panel zlecenia tekstu?

panel dodaj zlecenie tekstu

Jak wybrać dobrego copywritera w TextBookers?

Platforma pokazuje nicki copywriterów wraz ze średnią opinią.

Opinia jest średnią arytmetyczną wszystkich opinii z przedziału 1 – 6, którą wystawiają zleceniodawcy dla danego copywritera. Im wyższa opinia, tym lepszy copywriter. Dobrze, aby w przyszłości istniała funkcjonalność sortowania według opinii.

Według mojej opinii na platformie przydałaby się osobna podstrona dla każdego copywritera z ilością napisanych tekstów i możliwością podejrzenia opinii w formie tekstu. Dawało by to pogląd, jak dużo tekstów napisał dany copywriter, ile opinii pozytywnych i negatywnych otrzymał copywriter. Tekstowa forma opinii pozwalałaby poznać mocniejsze i słabsze strony danego copywritera.

Średnia opinia o copywriterze nie jest w moim odczuciu w pełni miarodajna.

Co innego znaczy opinia 5.5 dla copywritera, który napisał dotychczas 2 teksty, a czym innym jest opinia 5.5 dla copywritera, który dotychczas napisał 1000 tekstów.

Aktualnie jedyną skuteczną receptą jest testowanie i selekcja copywriterów według średniej opinii. Jeżeli w końcu trafisz na dobrego copywritera, to zapamiętaj jego nick. Dobry copywriter, który tworzy teksty SEO w określonym terminie może wznieść Twój biznes na wyższy poziom.

Krok 3 – Weryfikacja i zatwierdzenie tekstów

Zobacz wideo poradnik

Jak zweryfikować i zaakceptować tekst na platformie TextBookers?

Na adres mailowy, gdzie założyłeś konto w TextBookers otrzymasz stosowne powiadomienie, gdy tekst będzie gotowy do akceptacji.

Zawartość przykładowego maila:

mail z textbookers o napisaniu tekstu seo

Po zalogowaniu na konto możesz sprawdzić tekst w przeciągu 72 godzin, zaakceptować lub zgłosić do poprawy.

Platforma aktualnie nie oferuje możliwości eksportowania tekstu w HTML. Właściciele stron, którzy samodzielnie zlecają teksty nie muszą posiadać wiedzy z zakresu formatowania tekstu zgodnie ze sztuką SEO. Uruchomienie takiej funkcji odpłatnie w TextBookers mogłoby być dodatkowym sposobem monetyzowania platformy.

Podsumowanie

TextBookers jest bardzo pomocnym narzędziem, gdzie po korzystnej cenie można zlecić tekst wysokiej jakości z szybką realizacją zamówienia. Czasami mogą wystąpić kilkudniowe opóźnienia w tworzeniu treści, które często wynikają z niedostępności wybranego copywritera. Istnieją drobne niedociągnięcia platformy, natomiast prostota obsługi portalu na duży +.

Jeżeli platforma okaże się wartościowa dla Ciebie, to możesz ją polecać dla swoich znajomych i partnerów biznesowych. Ja także Ci polecam TextBookers przez mój link referencyjny. Za każde polecenie otrzymasz 5% za każdym razem, gdy użytkownik polecony doładuje swoje konto. Zdobyte punkty z programu partnerskiego możesz wykorzystać na zlecenia dodatkowych tekstów SEO, optymalizując koszty korzystania z platformy TextBookers.

Mam też do Ciebie ogromną prośbę. Jeżeli uznasz, że poradnik o TextBookers – okazał się wartościowy i pomocny, to udostępnij go swoim znajomym lub podlinkuj. Gdziekolwiek… Niech inni ludzie też na tym skorzystają.

duplikacja treści

Unikalne artykuły o MARKETINGU I SEO Prosto na Twój najlepszy adres e-mail.

Projekt Marketing potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dodania Cię do listy mailingowej.

8 komentarze - Zamów unikalne teksty SEO wysokiej jakości z TextBookers

 1. Waldek pisze:

  Dziwna firma, przede wszystkim brak kontaktu… napisałem maila – brak odpowiedzi, nigdzie nie ma do nich telefonu. Moje teksty wiszą już ponad tydzień czasu i nic się nie dzieje. Teksty miały być w języku niemieckim.
  Płatność oczywiście z góry, nie ma z kim rozmawiać o zwrocie gotówki.

  1. Paweł pisze:

   Kontakt pozostawia wiele do życzenia – potwierdzam to po dłuższym testowaniu platformy. Jednak zlecam teksty wyłącznie w języku polskim i są całkiem dobre w większości przypadków. Czasami klient jest wymagający i problemem może być tak szybkie zatwierdzanie tekstów automatycznie przez Textbookers, ale to problem agencji 😉

   Jak dla mnie kosztowo i jakościowo Textbookers w chwili obecnej jest wystarczający.

 2. Łukasz pisze:

  Nie polecam Textbookers – otrzymałem piękny plagiat artykułu – zgłosiłem to do obsługi serwisu , podobno weryfikują sprawę… Od 17 lipca nastała cisza – brak kontaktu. Więcej nie zaryzykuję…

  1. Paweł Duda pisze:

   Łukaszu,

   Podaj nick copywritera na priv: biuro@projektmarketing.pl. Wybór copywriterów jest duży, a nieuczciwych ludzi wszędzie można spotkać. Teksty można zlecać także poprzez WhitePress, ale są znacznie droższe (jednak uwagi do tekstów muszą być rozpatrzone w każdym przypadku).

   1. Łukasz pisze:

    Oczywiście, nieuczciwi ludzie są wszędzie ale, gdzie jest pomoc z textbookers? Nie odpowiadają już na moje emaile… cisza ponad miesiąc.

    1. Paweł Duda pisze:

     Potwierdzam, support w ostatnim czasie jest nie najlepszy. Natomiast korzystam z tej platformy nadal i jeżeli chodzi o teksty SEO – to mam kilku copywriterów, którzy spełniają moje oczekiwania.

 3. sunspot pisze:

  Suport na najniższym możliwym poziomie. Zlecone teksty do napisania – fatalna jakość. Do tego po pewnym czasie w panelu w projektach znikają teksty bez zapowiedzi. Po kontakcie niby mówią że przywrócą zamówione teksty i to się nie dzieje, stracone pieniądze.

  1. Paweł Duda pisze:

   Ostatnio się poprawili, jeżeli chodzi o funkcjonalność. Jakość tekstu zależy od copywritera, jakiego się przydzieliło do zlecenia. Z tym różnie bywa – dużo zależy od tematyki / specjalizacji branży. Dotyczy to nie tylko Textbookersa, ale również innych giełd tekstowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *