2017-06-01 Pozycjonowanie 0 Opinie
tryb incognito - sprawdzanie pozycji w google

Jak sprawdzić pozycję strony w trybie incognito przeglądarki?

W dzisiejszym poradniku chciałbym pokazać, jak krok po kroku sprawdzić rzeczywistą pozycję dowolnej frazy kluczowej w Google. Ręczny i najbardziej podstawowy monitoring pozycji można wykonywać z wykorzystaniem dowolnej przeglądarki internetowej – Google Chrome, Firefox, Opera, Internet Explorer, czy Safari. Google udostępniając przeglądarkę Chrome jeszcze dokładniej analizuje zachowania użytkowników. Monitoruje najczęściej odwiedzane witryny przez internautów, zapisuje historię przeglądania stron i bierze premiuje serwisy, które zostały dodane do zakładek w przeglądarce.

Miejsce strony w wynikach SERP zależy także od geolokalizacji, rodzaju przeglądarki, historii przeglądania, a nawet tego czy jesteś zalogowany w Google. Pozycje strony w wyszukiwarce są dostosowane do miejscowości jaką Google wykrył u osoby przeglądającej zasoby Internetu. Upraszczając, różnorodne wyniki wyszukiwania otrzyma osoba z Warszawy, Lublina, a zupełnie inne mieszkaniec z Częstochowy. Pozycje w wyszukiwarce będą się zmieniać od konkurencji w danej miejscowości.

Realne pozycje w wynikach wyszukiwania

Istnieje prywatny tryb incognito wbudowany do większości przeglądarek internetowych, który pozwala sprawdzić obiektywną pozycję strony w wyszukiwarce Google.

Co to jest tryb incognito?

tryb prywatny w google chromeTryb incognito – tryb prywatny pozwala otworzyć nowe okno przeglądarki i przeglądać zasoby internetu jako anonimowy użytkownik. Wyświetlane strony w trybie incognito nie pozostawiają żadnych śladów w historii przeglądarki, plikach ciasteczek oraz historii wyszukiwania.

W branży SEO tryb incognito umożliwia obiektywne sprawdzenie pozycji strony w Google.

Zobacz wideo poradnik

Na czym polega tryb prywatny?

Jak włączyć prywatny tryb incognito?

Najpopularniejsze przeglądarki mają wbudowany tryb prywatny, który można najszybciej włączyć skrótami klawiaturowymi. Alternatywnym rozwiązaniem jest uruchomić menu i wykorzystać opcje przeglądarki internetowej.

Google Chrome – tryb incognito można włączyć za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl+Shift+N. Alternatywnie, Narzędzia – Nowe okno incognito.

Zobacz wideo poradnik

Jak włączyć tryb incognito w Google Chrome?

Mozilla Firefox – tryb prywatny można uruchomić skrótem klawiaturowym Ctrl+Shift+P. Alternatywnie, Menu – Nowe okno prywatne.

Zobacz wideo poradnik

Jak włączyć tryb incognito w Mozilla Firefox?

Opera – tryb incognito można włączyć za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl+Shift+N. Alternatywnie, Menu – Nowe okno prywatne.

Zobacz wideo poradnik

Jak uruchomić tryb incognito w Opera?

Internet Explorer – tryb InPrivate można włączyć za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl+Shift+P. Alternatywnie, Bezpieczeństwo – Przeglądanie InPrivate.

Zobacz wideo poradnik

Jak włączyć tryb InPrivate w Internet Explorer?

Safari – tryb prywatny można włączyć za pomocą Menu – Przeglądanie prywatne.

Zobacz wideo poradnik

Jak uruchomić tryb prywatny w Safari?

Jak sprawdzić pozycję słowa kluczowego w trybie incognito?

Zobacz wideo poradnik

Monitorowanie obiektywnej pozycji frazy kluczowej.

Sprawdzanie pozycji słowa kluczowego kluczowego w trybie incognito może być przydatne do szybkiej analizy widoczności frazy w wyszukiwarce.

Ręczne sprawdzenie pozycji większej ilości słów kluczowych z wykorzystaniem trybu prywatnego jest stratą czasu. Lepszym rozwiązaniem jest uruchomienie narzędzia Google Search Console, które zawiera darmową sprawdzarkę 999 słów kluczowych, które rankują w wyszukiwarce Google.

Zobacz poradnik Google Search Console i monitoruj pozycje swojego serwisu w wynikach organicznych.

Dobrym rozwiązaniem do sprawdzania większej ilości fraz jest wykorzystanie zewnętrznych programów, np: Stat4Seo lub Seostation.

Mam też do Ciebie ogromną prośbę. Jeżeli uznasz, że poradnik sprawdzania pozycji strony w trybie incognito okazał się wartościowy i pomocny, to udostępnij go swoim znajomym lub podlinkuj. Gdziekolwiek… Niech inni ludzie też na tym skorzystają.

duplikacja treści

Unikalne artykuły o MARKETINGU I SEO Prosto na Twój najlepszy adres e-mail.

Projekt Marketing potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dodania Cię do listy mailingowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *