2017-08-24 Marketing internetowy 0 Opinie
gravatar - globalnie rozpoznawalny awatar

Gravatar – jak zrobić globalnie rozpoznawalny awatar i zwiększyć widoczność marki?

Skuteczne pozycjonowanie stron i kierowanie ruchu na stronę z wyszukiwarki Google to działania marketingowe, które pozwalają zdobyć klientów z sieci. Jeżeli chcesz pozyskać jeszcze więcej klientów do swojego biznesu, to warto pokazać swoją osobę w Internecie. Zadbanie o własną opinię i dobre relacje publiczne to jeden z etapów pozyskiwania klientów do biznesów drogą online. Ludzie chcą robić biznesy z profesjonalistami, których znają, których lubią i którym ufają. Daj się poznać innym ludziom w Internecie! Jeżeli prowadzisz bloga i jesteś aktywnym blogerem, to koniecznie powinieneś pokazać swoją osobę w sieci. Możesz skorzystać z bezpłatnego narzędzia Gravatar, które umożliwia zbudowanie globalnie rozpoznawalnego awataru. Czym jest Gravatar i dlaczego warto zadbać o własny awatar? Zapraszam do lektury!

Definiując, czym jest Gravatar?

Gravatar – bezpłatne narzędzie, które umożliwia tworzenie globalnie rozpoznawalnych awatarów. Gravatar jest unikalną grafiką wyświetlaną jako awatar podpisu na stronach internetowych podczas publikowania wpisów, komentarzy, czy postów. Obrazek awataru dodawany w serwisie Gravatar jest przypisywany do adresu mailowego.

Połączenie obrazka awataru w serwisie Gravatar z adresem mailowym pozwoli globalnie wyświetlać grafikę Twojej osoby w trakcie publikowania treści i komentarzy na różnych stronach internetowych.

Jak działa Gravatar?

Najpopularniejsza na świecie technologia WordPress ma zaprogramowane wsparcie Grawatarów.

W trakcie dodawania komentarza na blogu należy uzupełnić następujące pola formularza:

  • Treść komentarza.
  • Podpis – imię i nazwisko.
  • Adres e-mail.
  • Witryna internetowa.

pola formularza do komentowania wpisów na wordpress

Gdzie jest pole formularza do wczytywania grafiki awataru?

Odpowiedź: Takie pole nie istnieje, ponieważ grafika awataru zostaje wyświetlona automatycznie na podstawie adresu mailowego przypisanego w serwisie Gravatar.

Czy zastanawiałeś się, w jaki sposób zostaje wyświetlony awatar osoby komentującej wpisy?

Użytkownik publikuje komentarz na blogu wraz z adresem mailowym przypisanym do serwisu Gravatar. Serwery Gravatar na podstawie adresu mailowego wczytują grafikę awataru, wyświetlając obok komentarza na blogu.

Przykład awataru – Paweł Duda w odpowiedzi na komentarz

komentarz z gravatarem

Jak krok po kroku stworzyć własny profil Gravatar?

Przygotowałem wideo poradnik, który zawiera proste instrukcje. Wejdź na stronę – http://pl.gravatar.com/ i zarejestruj swoje konto, klikając Sign Up.

rejestracja gravatar

Do założenia Gravatara wymagane jest stworzenie konta w WordPress.com. Za moment stworzę Gravatar wyświetlający awatar mojej osoby w Internecie.

Zobacz wideo poradnik

Tworzenie globalnie rozpoznawalnego awatara.

Dlaczego warto posiadać własny Gravatar?

Wiesz już na czym polega Gravatar i jak działa w praktyce. Zakładam też, że jesteś uczciwą osobą / firmą, której celem jest budowanie dobrych relacji z ludźmi. Zapoznaj się z poniższą listą. Przygotowałem 3 fakty prezentujące zalety globalnie rozpoznawalnych awatarów.

Zaleta #1 – Budowanie rozpoznawalności marki

Jesteś właścicielem bloga, strony firmowej, a może prowadzisz sklep internetowy wraz z blogiem? Aktywacja globalnie rozpoznawalnego awataru pozwoli zwiększyć widoczność i lepszą rozpoznawalność marki na różnych stronach www, gdzie pozostawisz po sobie trwały ślad w postaci wartościowego komentarza lub posta wraz z grafiką awataru.

Zaleta #2 – Tożsamość i warygodność w internecie

Robienie biznesów z anonimowymi ludźmi graniczy z cudem. Ikona Gravataru pokazuje ludziom, że jesteśmy wiarygodni. Nie chowamy własnej osoby za ekranem komputera, tylko budujemy swoje „ego” i wyróżniamy się w internetowym smogu informacyjnym.

Zaleta #3 – Większe zaufanie, więcej klientów

Komentowanie blogów merytorycznie wraz ikoną Gravataru pozwala zbudować zaufanie w oczach potencjalnych klientów. Część z nich pozostanie wiernymi klientami i promotorami firmy.

Mam też do Ciebie ogromną prośbę. Jeżeli uznasz, że przewodnik z poradami po narzędziu Gravatar okazał się wartościowy i pomocny, to udostępnij go swoim znajomym lub podlinkuj. Gdziekolwiek… Niech inni ludzie też na tym skorzystają.

duplikacja treści

Unikalne artykuły o MARKETINGU I SEO Prosto na Twój najlepszy adres e-mail.

Projekt Marketing potrzebuje danych zawartych w tym formularzu w celu dodania Cię do listy mailingowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *